Mjesečne aktivnosti

Svibanj

« Lipanj 2017 »

Uživo sa svih kontinenata

Uživo sa svih kontinenata je projekt Dejana Nemčića, nastavnika geografije u Osnovnoj školi Garešnici. Projekt je nastao prije tri godine s nekoliko zainteresiranih učenika naše škole. Djeca od petog do osmog razreda na nastavi geografije uče o mnogim dalekim zemljama na način da sudjeluju u realnoj komunikaciji s ljudima koji su hrvatskog podrijetla te već godinama žive i rade u tim zemljama. Učenici su s oduševljenjem prihvatili ovakav način učenja te je mnogima geografija postala jedan od omiljenih predmeta. Upotrebom novih tehnologija komunikacije, imali smo predavanja iz Azije, Europe, Afrike i obje Amerike. Od gradova koji su učenici "posjetili" možemo izdvojiti: Dubai, Chicago, Vancouver, Rio de Janeiro itd.. Po rječima nastavnika Dejana Nemčića, u dogovoru je predavanje čak iz poznatog američkog sveučilišta, Harvard.

"Projekt u početku je bio teško izvediv jer je bilo potrebno pronači bivše stanovnike našeg malog grada koji bi bili voljni sudjelovati u projektu i uskladiti vremensku razliku.  No sada, kako je projekt postao vrlo poznat u Hrvatskoj, javljaju mi se ljudi iz cijelog svijeta"...rekao je nastavnik Dejan Nemčić.

Susret s gospođom Sanjom Vekić koja je održala učenicima predavanje o gradu Chicago i položaju Hrvata u Americi.