U OŠ Garešnica se ustrojava Vijeće roditelja koje je sastavljeno je od predstavnika roditelja učenika svakog razrednog odjela. Na početku školske godine na roditeljskom sastanku razrednog odjela roditelji između sebe biraju jednog predstavnika za Vijeće roditelja koje broji 38 članova, a konstituira se za tekuću školsku godinu.

Vijeće roditelja radi na sjednicama koje se održavaju po potrebi. Na istima se raspravlja o sljedećim temama:

• Konstituiranje Vijeće roditelja
  • Razmatranje Izvješća o realizaciji Školskog kurikuluma i Godišnjeg plana i programa za proteklu školsku godinu.
  • Razmatranje Školskog kurikuluma za tekuću školsku godinu
  • Prijedlog Godišnjeg plana i programa rada škole tekuću školsku godinu
  • Uspjeh učenika
  • Problematika vezana uz prehranu učenika
  • Izleti i višednevne ekskurzije
  • Izvješće ravnatelja – realizacija Godišnjeg plana i programa rada škole

Ostale sjednice održavat će se prema potrebi, a mogući sadržaji su pitanja o pravima i obvezama učenika i roditelja kao i pitanja predviđena Zakonom o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, Statutom i općim aktima Škole.

« Ožujak 2024 »