I ove godine smo se uključili u obilježavanje dana sigurnijeg interneta. Učenici 5.a, 5. c i 8.b i 8.c sudjelovali su u Međunarodnom kvizu kojim se je provjeravalo znanje o sigurnosti na internetu. Nismo osvoji nagradu, ali smo zadovoljni pokazanim znanjem. Naše sudjelovanje je zabilježeno i na virtualnoj karti koju možete vidjeti ovdje. Učenici 7.a razreda su na satu informatike izradili križajke za provjeru znanja o sigurnosti na internetu i nacrtali crteže u Paintu te od njih napravili puzzle.
Puzzle
Složi puzzle!
provided by flash-gear.com
Izradila: Nella Sveticki
provided by flash-gear.com
Izradila : Ivana Sertić
provided by flash-gear.com
Izradili: Teo Makaj i Davor Žgela
Križaljka o sigurnosti na internetu
Izradile: Ivana Sertić i Andreja Bezuk
Izradile: Anja Stojanović, Dragana Popović i Sara Belak
Projekt „Sigurniji internet“ provodio se siječnju i veljači 2013. godine. U projektu su sudjelovali učenici 6.a razreda koji pohađaju izbornu nastavu iz nastavnog predmeta Informatika.
Cilj projekta bio je kroz korelaciju nastavnih predmeta Informatike i Hrvatskog jezika te knjižnično-informacijskog odgoja različitim aktivnostima poticati učenike na pravilno i odgovorno ponašanje u virtualnom okruženju. Projektom smo obilježili Dan sigurnijeg interneta 2013.
Zadaće projekta bile su ponoviti nastavne sadržaje medijske kulture, osvijestiti opasnosti neopreznog ponašanja u internetskom okruženju, osmisliti priču i izraditi scenarij te na temelju njega izraditi foto-strip primjenom informacijsko-komunikacijske tehnologije.
Tijek projekta
Na početku realizacije učenici su riješili anonimnu anketu o ponašanju na internetu preuzetu iz UNICEF-ovog priručnika „Prekini lanac nasilja“ prilagođenu potrebama projekta, a zatim je prikazan videozapis „Znaš li s kim razgovaraš?“. Nakon rasprave o anketi i videozapisu učenici su čuli predavanje o sigurnosti na internetu uz PowerPoint prezentaciju koja je uvela učenike u prednosti i nedostatke korištenja interneta uz naglasak na njihova prava, a uređen je i razredni pano na istu temu.
Ponovljeni su nastavni sadržaji književnosti (fabula, likovi, dijalog, monolog) i medijske kulture (strip, filmska izražajna sredstva). Učenici su zatim podijeljeni u četiri skupine koje su dobile zadatak osmisliti priču na sljedeće teme:
1. Postavljanje tuđih fotografija na internet
2. Otvaranje lažnih facebook profila
3. Lažno predstavljanje na chatu
4. Čavrljanje s nepoznatim osobama
Nakon čitanja i komentiranja napisanih sinopsisa, uslijedila je izrada scenarija za snimanje fotografija, tj. izradu foto-stripa. Učenici su podijelili uloge, odglumili situacije predviđene scenarijem i snimili potrebne fotografije. Fotografije su prenijeli na računala i obradili, a strip su izrađivali služeći se MS Wordom. Na sljedećoj radionici stripovi će biti izrađeni u obliku elektroničke knjige i objavljeni na web stranici Škole.
Projekt je uspješno realiziran po svim planiranim etapama, a učenici su bili vrlo angažirani i marljivo sudjelovali u svim aktivnostima projekta.
« Siječanj 2021 » | ||||||
Po | Ut | Sr | Če | Pe | Su | Ne |
28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 | 3 |
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |