Upis u osnovnu školu

e-Upisi za školsku 2025.-2026. godinu
e-Upisi za školsku 2024.-2025. godinu

Poštovani roditelji,

ovogodišnji upisi u prvi razred osnovne škole provodit će se elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovnu školu. Prijave za redovan upis otvaraju se 22. veljače i traju do 31. ožujka 2024. godine.  Prijave za upis djece s teškoćama omogućene su od 1. veljače 2024. godine. Prilikom prijave potrebno je:

-otvoriti poveznicu https://osnovne.e-upisi.hr/

-prijaviti se u sustav putem portala e-Građani

-klikom na popis djece otvara se popis djece u vašoj obitelji, a kod djeteta koji je školski obveznik bit će ponuđena opcija prijave za upis u prvi razred.

U školskoj godini 2024./2025. školskim obveznicima smatraju se djeca koja su rođena u razdoblju od 1. travnja 2017. do 31. ožujka 2018. godine te djeca kojoj je u školskoj godini 2023./2024. odobrena odgoda od upisa u prvi razred osnovne škole.

Roditelji trebaju provjeriti podatke o djeci te odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi.

Roditelji koji nemaju mogućnost korištenja portala e-Građani, trebaju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području kako bi se dogovorio postupak prijave.

Ukoliko roditelji žele upisati dijete u školu kojoj ne pripada prema upisnom području, mogu podnijeti zahtjev za upis učenika izvan upisnog područja (Upravnom odjelu za poslove državne uprave, Odsjeku za društvene djelatnosti Bjelovarsko-bilogorske županije.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta provodit će se od 31. ožujka 2024. godine prema rasporedima nakon provedenih predprijava. Za sve ostale informacije, termine testiranja u školi, liječničkih pregleda i laboratorijskih pretraga potrebo je pratiti mrežne stranice škole kojoj dijete pripada prema upisnom području. U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom, roditelj je dužan najkasnije do 30. svibnja 2024. godine o tome obavijestiti Stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Korisničke upute, Zahtjev za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta/učenika,

Zahtjev za upis u školu drugog upisnog područja, Plan upisa.

Poštovani roditelji,
u prilogu obavijesti nalazi seraspored utvrđivanja psihofizičkog stanja djece za upis u prvi razredu Osnovnoj školi Garešnica. Utvrđivanje psihofizičkog stanja djece obavljat će se u matičnoj školi u Garešnici (Kolodvorska ulica 4) od 2. do 12. travnja 2024. godine.
Ovim putem podsjećamo kako su prijave za upis djece moguće do 31. ožujka 2024. te molimo roditelje da do toga datuma izvrše prijavu za svoje dijete putem portala e-Građani. Roditelji koji nemaju mogućnost korištenja portala e-Građani, trebaju se javiti ili doći u školu u sljedećim terminima: 14. i 15. ožujka od 13 do 15 sati , 19. i 21. ožujka od 14 do 17 sati.

Poštovani roditelji,

molimo Vas da u sustavu e-Upisi, putem portala e-Građani, preuzmete dokument upisnice. Dokument je dostupan za djecu kojoj je potvrđen postupak upisa u prvi razred osnovne škole. Roditelj je dužan preuzeti upisnicu  klikom na „Preuzmi dokument“, ispisati ju na pisaču, ručno potpisati od strane jednog ili oba roditelja, skenirati i priložiti potpisanu klikom na gumb „Priloži dokument“. Škola će pregledom potpisane upisnice potvrditi upis djeteta u prvi razred osnovne škole. Za roditelje koji nemaju mogućnost preuzimanja upisnice na navedeni način, mogu doći u školu od 17.6. do 21.6.2024. godine u vremenu od 12 do 13.30 sati.

Pedagoginja: Tajana Tkalac