KRAJ NASTAVNE GODINE – OBAVIJESTI

KRAJ NASTAVNE GODINE – OBAVIJESTI

  1. DOPUNSKI RAD za učenike sa zaključenom ocjenom nedovoljan iz najviše dva nastavna predmeta,  se organizira od 23. lipnja do 29. lipnja 2026. godine prema rasporedu u privitku.

Sudjelovanje na dopunskom radu je obvezno. Prijevoz učenika nije osiguran.

  1. PODJELA SVJEDODŽBI će biti  3. srpnja 2026.  (petak) prema sljedećem rasporedu:

– u 7:50 sati za učenike 5.- 8. razreda
– u 8:40 sati za učenike 1.- 4. razreda 

Učenici područnih škola svjedodžbe preuzimaju u 7:50.

Dovoz učenika je prema rasporedu koji vrijedi u dane nastave, a odvoz prema sljedećem rasporedu:
– učenici 5.-8. razreda u 9:00 sati s Autobusnog kolodvora
– učenici 1.-4. razreda u 9:45 sati s parkirališta Sportske dvorane, kod starog vrtića
Učenici putnici PŠ Kapelica na podjelu svjedodžbi dolaze prema sljedećem rasporedu:
– Veliko Vukovje – 6:50
– Rogoža – 6:55
– Bršljanica – 7:05.
Odvoz učenika putnika PŠ Kapelica je u 9:10 sati.

 

Ravnatelj: Slaven Marenić, prof.

prilog

Jednodnevni izlet učenika sedmih razreda

Jednodnevni izlet učenika sedmih razreda

Dana 15. lipnja 2026.g. učenici sedmih razreda bili su, uz pratnju svojih razrednica, na jednodnevnom izletu u Rijeci, Opatiji i Moščeničkoj Dragi.

Uz stručno vodstvo posjetili su Trsat, Trsatsku gradinu, riječki Korzo i poznatu opatijsku šetnicu Lungomare. Učenici su imali priliku vidjeti predivan park Angiolina, skulpture Violinisti Janu Kubeliku, Opatijski barkajol,  Djevojka s galebom, koja je simbol grada, te bistu Ive Robića.

Nakon obilaska Opatije uslijedila je vožnja do Moščeničke Drage gdje su se učenici kupali i uživali u slobodnim aktivnostima na plaži.

Izlet je protekao u ugodnom i veselom ozračju, a učenici su uživali u razgledavanju, druženju i kupanju.

Završna svečana priredba u PŠ Kapelica

Završna svečana priredba u PŠ Kapelica

8.lipnja 2026.godine u PŠ Kapelica održana je završna svečana priredba.
Učenici su svojim recitacijama, igrokazima, pjesmom i plesovima razveselili roditelje i uzvanike te pokazali uloženi trud i zalaganje tijekom školske godine.
Zahvaljujemo roditeljima i svim uzvanicima što su svojim dolaskom uveličali ovaj svečani događaj.

Jednodnevni izlet učenika 2.a i 2.b razrednog odjela

Jednodnevni izlet učenika 2.a i 2.b razrednog odjela

Dana 9. lipnja 2026. godine učenici 2.a i 2.b razrednog odjela sudjelovali su na jednodnevnom izletu u Voćinu i Virovitici. Cilj izleta bio je upoznati prirodnu, kulturnu i tehničku baštinu Republike Hrvatske kroz edukativne i interaktivne sadržaje.
Prva destinacija bio je Geo Info centar u Voćinu, suvremeni posjetiteljski centar Parka prirode Papuk. Učenici su kroz multimedijalne i interaktivne sadržaje upoznali geološku, biološku i kulturno-povijesnu baštinu Papuka. Najviše ih je oduševio film prikazan u višeosjetilnoj 6D kino dvorani. Film je učenike svojim vremeplovom vratio u davna vremena prošlosti Papuka, ali i dalje i dalje u prošlost – u vrijeme kad su Panonskim morem plivali ogromni morski psi megalodoni, dupini i tuljani pa sve do doba razvoja sisavaca i dinosaura!
Putovanje je nastavljeno prema Suhopolju gdje su učenici imali ručak u restoranu Park te vanjski obilazak Dvorca Janković. Nakon ručka krenuli su put Virovitice gdje su posjetili izložbu „Virovitica voli vlakove“. Tamo su imali priliku razgledati jednu od najvećih zbirki modela vlakova u regiji, koja obuhvaća tisuće modela vlakova i željezničkih kompozicija. Ondje su učenici, pod stručnim vodstvom, sudjelovali na radionici izrade diorama koje obuhvaćaju elemente poput drveća, pruge, trave, niskog raslinja i figura.
Bio je ovo jedan vrlo zanimljiv i poučan izlet koji će našim učenicima ostati u lijepom sjećanju.
Skip to content