« Listopad 2018 »

Dječni tjedan
Autor: Maja Mišinec, 11. 10. 2017.

Nizom aktivnosti od 2. do 6. listopada 2017. obilježen je  Dječji tjedan u našoj školi. Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci  koja se obilježava u prvom tjednu listopada, a ove godine započela je u ponedjeljak 2. listopada.  Djeca imaju svoja prava i obveze, a jedno od prava jest i ono na igru i kreativno izražavanje.

U okviru toga, u školskoj knjižnici učenici razredne nastave sudjelovali su na likovnoj radionici Imam se pravo igrati pod vodstvom školske knjižničarke. Crtali su svoju najdražu igračku ili igru koju vole igrati. U četvrtak 5. listopada organizirano je crtanje kredama po pločniku ispred škole za 1. i 2. razred, a crtanju po betonu pridružili su se i učenici PŠ Hrastovac sa svojom učiteljicom ispred svoje škole. Neke od radova učenika možete pogledati u rubrici Dječji radovi.

Učenici su donosili igračke, slikovnice i društvene igre u knjižnicu i tako pridonijeli osnivanju Kutka za igru u knjižnici. Dio igračaka bit će darovan DV Maslačak u Garešnici.

Bio je ovo tjedan pun raznolikih i zanimljivih aktivnosti. Svi zajedno smo se zabavili, učenici nešto naučili, a učiteljice i knjižničarka prisjetile svog djetinjstva.