29. Županijska smotra zborova osnovnih škola Bjelovarsko - bilogorske županije

Autor: Administrator , 28. 3. 2024.

Zbor nižeg uzrasta OŠ Garešnica sudjelovao je na 29. Županijskoj smotri zborova osnovnih škola Bjelovarsko - bilogorske županije, koje je održano u Čazmi u srijedu, 27. 3. 2024. godine. Natjecanje je počelo svečano pjevanjem himne i pozdravnim govorima, a zatim je uslijedilo natjecateljski dio programa. Natjecali su se zborovi nižih uzrasta  iz Čazme, Bjelovara i Garešnice uz klavirsku pratnju prof. Svetlana Relić. Svi su zborovi izveli lijepo i muzikalno svoje kompozicije koje je slušalo i vrednovala tročlano izborno povjerenstvo: prof. viša savjetnica Dada Ruža, prof. Ivan Mihajlović i prof. Branko Medved. Poslije je slijedio revijalni dio programa u kojem su se predstavili naši učenici: Martina Miloš - gitara, a pjevali su Benjamin Bećirspahić i Lea Maria Jurač uz klavirsku pratnju prof. Tomislava Brajdića. U revijalnom dijelu su se predstavili i zbor višeg uzrasta osnovne škole iz Čazme. Učenike je za natjecanje pripremio prof. Tomislava Brajdić. Konačni rezultati biti će poslani kasnije, ali zbor je ostavio lijepi dojam naročito na prisutnu publiku. Zahvaljujemo na organizaciji i gostoprimstvu OŠ Čazma i naročito prof. savjetnici Nikolini Brajković... U prilogu se mogu poslušati kompozicije izvedene na nastupu. (prilog1, prilog2)

Izvijestio: prof. Tomislav Brajdić - učitelj glazbene kulture i zborovođa

« Travanj 2024 »