Upis u prvi razred osnovne škole

Autor: Administrator , 1. 2. 2024.

Poštovani roditelji,

ovogodišnji upisi u prvi razred osnovne škole provodit će se elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovnu školu. Prijave za redovan upis otvaraju se 22. veljače i traju do 31. ožujka 2024. godine.  Prijave za upis djece s teškoćama omogućene su od 1. veljače 2024. godine. Prilikom prijave potrebno je:

-otvoriti poveznicu https://osnovne.e-upisi.hr/

-prijaviti se u sustav putem portala e-Građani

-klikom na popis djece otvara se popis djece u vašoj obitelji, a kod djeteta koji je školski obveznik bit će ponuđena opcija prijave za upis u prvi razred.

U školskoj godini 2024./2025. školskim obveznicima smatraju se djeca koja su rođena u razdoblju od 1. travnja 2017. do 31. ožujka 2018. godine te djeca kojoj je u školskoj godini 2023./2024. odobrena odgoda od upisa u prvi razred osnovne škole.

Roditelji trebaju provjeriti podatke o djeci te odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi.

Roditelji koji nemaju mogućnost korištenja portala e-Građani, trebaju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području kako bi se dogovorio postupak prijave.

Ukoliko roditelji žele upisati dijete u školu kojoj ne pripada prema upisnom području, mogu podnijeti zahtjev za upis učenika izvan upisnog područja (Upravnom odjelu za poslove državne uprave, Odsjeku za društvene djelatnosti Bjelovarsko-bilogorske županije.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta provodit će se od 31. ožujka 2024. godine prema rasporedima nakon provedenih predprijava. Za sve ostale informacije, termine testiranja u školi, liječničkih pregleda i laboratorijskih pretraga potrebo je pratiti mrežne stranice škole kojoj dijete pripada prema upisnom području. U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom, roditelj je dužan najkasnije do 30. svibnja 2024. godine o tome obavijestiti Stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Korisničke upute, Zahtjev za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta/učenika,

Zahtjev za upis u školu drugog upisnog područja, Plan upisa.

« Travanj 2024 »