SURADNJA VRTIĆA I ŠKOLE

S ciljem olakšavanja prijelaza djece predškolske dobi iz vrtićkog u školsko okruženje, u suradnji Dječjeg vrtića Maslačak i Osnovne škole Garešnica organizirana su zajednička druženja djece i posjeti školi. 13. svibnja 2024. godine su odgojno-obrazovne skupine „Krijesnice“ i „Zvjezdice“ iz područnog i matičnog objekta u Garešnici posjetile našu školu, a druženje su nastavile u učionicama 4.a i 4.b razreda. U učionicama su ih dočekali učenici četvrtih razreda s kojima su sudjelovali u raznovrsnim aktivnostima. Aktivnosti su bile primjerene djeci predškolske dobi, ali su u njima jednako uživali i učenici koji su djeci predškolske dobi pomagali, poticali ih u aktivnostima i ohrabrivali. Zajednički su izrađivali lanac prijateljstva s pozitivnim porukama ohrabrenja, magnete i broševe u obliku olovke, kišobran i suncobran za dvoje, slušali su priču, pjevali i plesali.
Prije zajedničkog druženja djece predškolske dobi i učenika četvrtih razreda, iste skupine su 28. ožujka 2024., tijekom proljetnih praznika posjetile našu školu. Susret je prošao u opuštenoj i veseloj atmosferi, a djeca predškolske dobi su ujedno imala priliku upoznati se s prostorom škole u kojemu će boraviti s početkom nove školske godine.
Zahvaljujemo Krijesnicama i Zvjezdicama na dolasku i zajedničkom druženju.