« Siječanj 2019 »

Mjesec hrvatske knjige
Autor: Margareta Šustra, 23. 10. 2018.

Mjesec hrvatske knjige održava se svake godine 15. listopada – 15. studenog. Tema ovogodišnje manifestacije je Baš baština, a moto (U)čitaj baštinu! Osnovni motiv je glagoljica kao posebnost hrvatske baštine. Tim povodom u knjižnici Osnoven škole Garešnica postavljena je mala izložba o folklornoj baštini garešničkog kraja. Učenici koji posjete knjižnicu saznat će ponešto o narodnoj nošnji Bijele Moslavine u koju Garešnica geografski i kulturološki pripada te o tradicionalnim garešničkim pjesmama i plesovima.

U ovom razdoblju knjižnicu već tradicionalno prvi put posjećuju i učenici prvih razreda, učlanjuju se i uče ponašati u ovom prostoru. Učenici prvih razreda matične škole posjetili su knjižnicu 16. listopada. Nakon ugodnog druženja uz priče, posudili su i prve slikovnice i naučili kako ih pravilno čuvati. Da bi u tome bili uspješniji, na poklon su dobili straničnike s motivima čipke i zlatoveza koje su za njih izradili članovi skupine Malih knjižničara. 18. listopada  školsku knjižnicu su posjetili i učenici 1.-4. razreda Područne škole Tomašica.