Lino višebojac u Garešnici

Autor: Hrvoje Novačić, 8. 10. 2011.

Dana 6. listopada 2011. godine, Osnovna škola Garešnica je bila domaćin sportskog višeboja pod nazivom "Lino višebojac", jedinstvene smotre športske radosti i dječje kreativnosti. Organizatori ove športske priredbe su Sportske novosti i Podravka, a sve pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Smotru je otvorio gradnočalnik Velimir Žunac.

Učenice i učenici od 5. - 8. razreda osnovne škole, natjecali su se u osam disciplina, a samo su dvoje najboljih mogli pobijediti. U prepunoj školsko - športskoj dvorani Srednje škole August Šenoa Garešnica, osnovnoškolci - navijači su si dali truda te su zdušno i gromoglasno navijali za svoje predstavnike. Organizatori smotre su bili oduševljeni svime, tako da je Osnovna škola Garešnica opravdano postala jedan od kandidata za završnu smotru "Line višebojca". Kao i svagdje drugdje gdje se ova smotra održava, nazočni su bili i gosti, istaknuti hrvatski športaši. U Garešnici su bili braća Žugaj, osvajači medalja za Hrvatsku u hrvanju.

Vrhunski sportaši pohvalili su i pobjednike garešničkog višebojca, učenicu petog razreda Jelenu Karanović koja je sakupila 140 bodova i godinu dana starijeg Tomislava Marjanovića koji je osvojio 150 bodova. Nagrade su zasluženo dobili i Dora Đuranić za svoj prikaz svijeta bez patnji i tuge te Petar Račan i Barbara Tkalčević koji su na svojim licima imali prava umjetnička djela. Naravno tu je i nezaboravni Filip Martinić koji je otvorio natjecanje izvedbama na brojnim instrumentima.

Poslušajte himnu Lino višebojca ili pogledajte video

Nešto više pročitajte na web stranici Podravke

« Travanj 2024 »