« Listopad 2018 »

DAJEM 5 ZA ZDRAVI SVIJET!
Autor: Administrator , 2. 2. 2018.

Naziv je projekta kojeg provode učenici PŠ Kaniška Iva sa svojim učiteljicama. Cilj projekta je da se kroz različite školske i izvanškolske sadržaje učenici upoznaju sa zdravim načinom života, razumiju važnost redovite i zdrave prehrane, znaju imenovati namirnice koje pridonose zdravlju te da osvijeste da slatkiši nisu uvijek štetni.
Stoga je današnja tema bila ČOKOLADA, a učenje i zornu nastavu izvodila je stručna učiteljica kuharstva i slastičarstva, majstor kuhar i majstor slastičar gospođa Danijela Crnjak Andri. Naučili smo da čokolada pospješuju rad krvožilnog sustava i smanjuju rizik od zloćudnih bolesti. Zaključili smo da dnevno ne treba previše konzumirati čokoladu, da je čokolada zdrava u umjerenim količinama te da nikako nije zamjena za dnevni obrok!

Charles Schultz :„Sve što trebate je ljubav, ali ponekad i malo čokolade neće naškoditi.“

Andreja Kovač