Obavijest za roditelje i učenike

Poštovani učenici/ce i roditelji,

prvo polugodište završava 20.12.2019. (petak), a drugo počinje 7.1.2020. (utorak).

„Mir i dobro“ naziv je preventivne akcije Ministarstva unutarnjih poslova RH koja se organizira kako bi božićni i novogodišnji blagdani protekli u miru, a povećala se opća sigurnost građana te postigla zadovoljavajuća razina javnog reda i mira.

Kao i svake godine naša škola sudjeluje u provođenju ove akcije.

U školi i prostoru ispred škole strogo je zabranjeno korištenje bilo kakvih pirotehničkih sredstava.

Petarde nisu igračke. Najčešće su uzrokom ozljeda šake i prstiju te lica i očiju. Riječ je o dubokim ozljedama u kombinaciji s opeklinama koje teško oštećuju funkcionalne dijelove šaka, živce i tetive. Utjecaj topline eksplozije nakon samo nekoliko dana izaziva odumiranje tkiva pa je nužno izvesti nekoliko slojeva djelomične amputacije. Oči, pak najčešće stradavaju od opeklina i čestica raketa ili petardi.

Najbolja preventiva je nekorištenje pirotehnike i drugih eksplozivnih i ubojitih sredstava, jer blagdani se mogu proslaviti i drukčije – ljepše, ugodnije i svečanije!

Čestit Božić i sretnu Novu godinu žele vam djelatnici OŠ Garešnica.

Ravnatelj: Slaven Marenić

objavio: Administrator   datum: 18. 12. 2019.

« Siječanj 2020 »